AKTUALNOŚCI
Wydarzenia w naszej hodowli.


  24.grudzień.2013
Wesołych Świąt!
Wszyskim odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy Wesołych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku! :-)

W nowym roku planujemy mioty owczarkow niemieckich oraz owczarków szetlandzkich, więc zapraszamy do zaglądania na naszą stronę by dowiedzieć się więcej na ten temat już niedługo.

  08.grudzień.2013
Krajowa Wystawa Psów w Nowym Dworze Mazowieckim
Na tą wystawę pojechało nasze najmłodsze złotko - Venus i pięknie zaprezentowana przez Martynę zdobyła tytuł Najlepsze Baby w Rasie!!! Malutka bardzo się sędziemu podobała. :-)

Tego samego dnia odbyły się Mikołajkowe Zawody Agility, gdzie Julia z Salsą po długiej nieobecności na zawodach, ponownie spróbowały swoich sił i w ogólnej klasyfikacji uplasowały się na 3 lokacie (na 11 startujących); sędziował Janusz Słoniewicz.

  09.listopad.2013
Międzynarodowa Wystawa Psów w Kielcach
Nasza Degra "Pietruszka" Kalupus w klasie pośredniej suk krótkowłosych uzyskała 2 lokatę na 15 suczek w klasie. Sędzia SV: Wyacheslaw Werbitzki.

  12.październik.2013
Jesienna Wystawa Owczarków Niemieckich Czchów-Zapora
Nasza Degra stanęła na wysokości zadania i pięknie pokazana w klasie młodzieży przez Magdę utrzymała drugą lokatę, zaraz za zwyciężczynią klubu młodzieży. Sędzia: Marco Osmann(SV) dał jej piękny opis. Pogoda była piękna, słońce, miłe towarzystwo i dobra lokata Degruszki zaliczyło ten dzień do bardzo udanych :) SG2 Degra Kalupus

  06.październik.2013
Krajowa Wystawa Psów w Nowym Dworze Mazowieckim
Na tej wystawie zadebiutowało nasze złotko - Venus Chakville w klasie baby, sędzia Kane Frank. Maleńka była bardzo dzielna, w trakcie oceny troszkę poszalała, ale ogólnie wypadła świetnie :) Sędzia dał Jej piękny opis i zaznaczył, że wróży Jej dużą karierę wystawową!!! Bardzo nas to ucieszyło.
Dziękuję bardzo Martynie Ejdys za piękne pokazanie Venuski.

  21-22.wrzesień.2013
Wystawa Klubowa Owczarków Niemieckich Więcbork 2013
Na tej najważniejszej owczarkarskiej wystawie w Polsce zaprezentowaliśmy naszą Degruszkę w kl. młodzieży, sędzia Otto Körber-Ahrens (SV)
Degra pokazała się bardzo ładnie i ukończyła na lokacie 5/29 zdobywając tytuł CZOŁÓWKA POLSKI!!!! 5 suczek dostało takie wyróżnienie i sędzia omawiając zaznaczył że są to wybitne przedstawicielki tej rasy!!!
Dziękuję Magda!

  30.08-01.wrzesień.2013
Wystawa BSZS w Kassel.
Nasza Degra została pokazana w bardzo licznej i silnej kl.młodzieży, sędzia R.Mast.
Pokazała się wspaniale, z każdym okrążeniem awansowała o 1 lub 2 pozycje :) W sumie w ruchu przeszła około 30 suczek, powtarzając sukces swojej mamy - Roxy Kalupus.
Jesteśmy z Niej bardzo dumni, sprawiła nam wielką radość. Dziewczynka wytrzymała kondycyjnie i walczyła dzielnie do samego końca <3
Ogromne podziękowania dla Magdy Barjak i Beaty Kalisz za piękne zaprezentowanie Degruszki!!!

  17.sierpień.2013
Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich w Pomiechówku 17.08.2013 r.
Tym razem pojechałam bez moich czworonogów, ale zaprezentować psy moich przyjaciół, które zajęły wysokie lokaty:

sędzia Harald Hohmann (SV) - suczki
 • Emi Kalupus, VV1 - kl.młodzików
 • Cuma Kalupus, SG2 - kl.młodzieży
 • Brawos Bis Yaris, SG1 - kl.juniorów
 • Brawos Bis Troja, V1 - kl.użytkowa

 • sędzia Antanas Butkus - psy
 • Ingo z Zielonego Ursynowa, lok.4 - kl.szczeniąt
 • Whiskey Provocativo, V3 - kl.użytkowa


 •   11.lipiec.2013
  VENUS ma już miesiąc.
  Nasza mała VENUS kończy dziś miesiąc życia. :-) Wiecej zdjęć w dziale SZCZENIĘTA.


    07.lipiec.2013
  Wystawa w Niemczech.
  Wystawa w Hasselroth-Neuenhaslau, nasza Degra pięknie się zaprezentowała u sędziego Rainera Masta (SV) zdobywając lokate 13. To był długi dzień pełen wrażeń.

    06.lipiec.2013
  Testy Psychiczne.
  Nasza Degra zaliczyła testy psychiczne na najwyższym poziomie 15/15 możliwych!!! Ogromne podziękowania dla Magdy i Martina Barjak.

    03.lipiec.2013
  Wieści z Niemiec.
  Niecierpliwie wyczekiwane wieści dotyczące prześwietlenia Degruszki w Niemczech: HD NORMAL, ED NORMAL!!! Lepiej być nie mogło :-)

    24.czerwiec.2013
  Pierwsze narodziny w naszej hodowli.
  Z wielką radością pragniemy poinformować o pierwszych narodzinach w naszej hodowli. Na świat przyszła jedynaczka śliczna goldenka, córka (Roxi) Villemo Odoriko i Secret Wielki Szu (Polish Champion, Polish Junior Champion, Crufts nomination 2011, Retrievers Club Winner 2012).
  Maleńka i Jej mama czują się dobrze :)

    22.czerwiec.2013
  Wystawa owczarkarska w Świerklańcu.
  Wystawa w Świerklańcu 22-06-2013 nasza Degra zajęła 5 lokatę w klasie młodzieży, awansując w ruchu 2 miejsca Tuż przed Nią koleżanka z hodowli-piękna Brixi Kalupus.

    08.czerwiec.2013
  Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich im. Kazimierza Salamona.
  Na wystawie w Rybniku nasza DEGRA Kalupus w klasie młodzieży suk krótkowłosych zaprezentowala się świetnie i zajęła 1 miejsce na 11 suk w klasie! Ogromne podziękowania dla Magdy Barjak i Canis Lupus za przygotowanie, zaprezentowanie i nawoływanie.

    19.maj.2013
  Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Radomiu.
  Julia z Salsą znów poszalały w Młodym Prezenterze: w finale zajęły 2 miejsce. Chakra Marino Haus w klasie użytkowej uzyskala 1 lokatę, ocene doskonałą oraz CWC, a w porównaniu pokonała swoje konkurentki i uzyskała także NDSwR.
  Część psów, które prezentowałam na tej wystawie:

 • Brawos Bis Zawisza Zw Mł, Najlepszy Junior w Rasie, Zw.Rasy
 • Brawos Bis Zyta lok 3 dosk
 • Brawos Bis William lok 1, dosk CWC
 • Whiskey Provocativo lok 1, Zw Rasy, BIS psów użytkowych lok 2, BOG Gr I lok 1, Best in show lok 4
 • Podczas wystawy Czakra i Salsa zaprezentowały swoje umiejętności z zakresu posłuszeństwa, wraz z innymi psiakami pod okiem szkoleniowca i pozoranta Martina Barjak. Później swoje 5 minut miała Julia z Salsą, pokazały parę sztuczek i taniec z psem. Miały sporą owację ze strony publiczności. Byłam z Nich bardzo dumna. Na koniec odbył sie pokaz obrony, Czakerka stanęła na wysokości zadania :)


    28.kwiecień.2013
  Dolnośląska Wystawa Owczarków Niemieckich.
  Na dziesiejszej wystawie we Wrocławiu nasza DEGRA spisała się doskonale. W bardzo licznej i mocnej stawce suk w klasie młodzieży uplasowała się na 5 miejscu na 29 suk! Po ocenieniu na stój była nawet na 3 miejscu! Jestem z niej bardzo dumna.

    21.kwiecień.2013
  Wystawa Krajowa - Lublin.
  Dziś wystawa w Lublinie należała do Julki i naszej małej Salsy. Szelticzka pięknie pokazana zdobyła 1 miejsce ocenę doskonałą i CWC, później konkurs Młody Prezenter, gdzie w finale zajęły lokatę 2.
  Ja natomiast miałam przyjemność prezentować psy z zaprzyjaźnionych hodowli na tej wystawie:

 • Brawos Bis Yaris, kl. młodzieży lok 2/7 doskonała
 • Gandalf Kalupus, kl. baby lok 1/1 NBwR wybitnie obiecujacy
 • Whiskey Provocativo, kl. użytkowa lok 1/2 doskonały, Zw.R., BIS psów użytk. lok 2, BIS GR I-lok 1, Best in Show lok 4
 • Sunshine vom Frankengold, kl. otwarta lok 2/4 doskonała

 •   13.kwiecień.2013
  Wystawa ON Kalisz/Prusy.
  Na wystawie obdywającej się w Kaliszu nasza DEGRA sędziowana przez niemieckiego sędziego SV - Leonharda Schweikerta (hodowla aus Agrigento) w klasie młodzików suk krótkowłosych uzsykała 1 miejsce w klasie i ocenę Bardzo Dobrą - SG1.
  Psy z zaprzyjaźnionych hodowli prezentowane przeze mnie na tej wystawie:

 • Whiskey Provocativo, kl. użytkowa lok 2/3
 • Brawos Bis Yaris, kl. młodzieży lok 5/21
 • Brawos Bis Troya, kl. użytkowa lok 1/4

 •   01.kwiecień.2013
  Wystawa w Niemczech w miejscowości Bellheim.
  Nasza DEGRA tym razem pojawiła się na Niemieckiej wystawie LG10 w Bellheim, gdzie w klasie młodzików suk ocenianej przez sędziego SV Richarda Braucha zdobyła ocenę wybitnie obecującą i szóstą lokatę - VV6.

    19.styczeń.2013
  Halowa Wystawa ON - Kalisz/Wolica
  Rozpoczynamy sezon wystawowy 2013 od wystawy w Wolicy, gdzie obdywie nasze dziewczynki Degre i Chakre sędziował niemiecki sędzia SV - Torsten Kopp. W klasie młodzików suk DEGRA uplasowała się na 6 pozycji uzykując ocenę Bardzo Dobrą, a w klasie użytkowej suk długowłosych CHAKRA zdobyła 2 lokatę z oceną Doskonałą.


           
  » Archiwum 2020 « » Archiwum 2019 «   » Archiwum 2018 «
         
                   
  » Archiwum 2017 «   » Archiwum 2016 «   » Archiwum 2015 « » Archiwum 2014 «   » Archiwum 2013 «